19 września 2019 r. Wydział Techniczny Akademii im. Jakuba z Paradyża wraz z Urzędem Miasta Gorzowa zorganizował konferencję "Cywilizacyjne wyzwania informatyki - Smart Cities" . Połączone siły specjalistów dyskutowały o inteligentnych rozwiązaniach dla naszego miasta.
 
W pierwszej części spotkania o swojej działalności opowiedziały firmy, które przygotowały rozwiązania dla Gorzowa w ramach projektu pt. „Rozwój elektronicznych usług świadczonych przez Urząd Miasta Gorzowa Wlkp. oraz udostępniania danych publicznych”. Główne zadania projektowe polegały na wdrożeniu Zintegrowanego Systemu Zarządzania Urzędem, Oświatą wraz z e-usługami (m.in. e-dziennik, e-rekrutacja). Chodziło o dostarczenie rozwiązań serwerowych i oprogramowania, urządzeń do bezpiecznej transmisji danych, zestawów komputerowych, urządzeń peryferyjnych, zestawów do podpisu elektronicznego. To także (już wkrótce) rozbudowa Geoportalu miejskiego wraz z uruchomieniem elektronicznej obsługi zgłoszeń prac geodezyjnych, uruchomienie platformy udostępnianie Otwartych Danych oraz punktów HotSpot w lokalizacjach urzędu.
 
 
Co ciekawe. Gorzowska akademia przy współpracy z firmą z Warszawy realizuje w  naszym mieście projekt pod nazwą Street Light. Dzięki niemu możliwe będzie natychmiastowe wykrywanie awarii ulicznego oświetlenia. Gorzów reprezentuje w nim prodziekan do spraw organizacji i rozwoju Wydziału Technicznego akademii Aleksandra Radomska-Zalas, która podczas konferencji opowiedziała o prowadzonych pracach. System ma być gotowy za rok. 
 
Na zakończenie konferencji do programistów i designerów skierowano zaproszenie do udziału w tzw. hakatonie programistycznym. Tematem I edycji konkursu jest „TRANSPORT W PRZESTRZENI PUBLICZNEJMIASTA GORZOWA WLKP.”
  
 
 

Lokalizacja

Kontakt

Back to top