|   EN

W dniu 29 maja 2018 r. na Dziedzińcu AJP przy ul. Teatralnej 25 w Gorzowie Wielkopolskim odbył się Dzień Dziecka. Do udziału zostały zaproszone przedszkola, część z nich odpowiedziała na zaproszenie do konkursu plastycznego: "Wykonaj plakat o Uczelni i zostań Rektorem".

Dzieci z sześciu przedszkoli: Niepubliczne Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia „Wincentyńskie Dzieci” (Maluszki, Starszaki i Zerówka), Gminne Przedszkole im. Misia Uszatka w Krzeszycach (Średniaki), Przedszkole Miejskie nr 21 im. Misia Uszatka w Gorzowie Wielkopolskim (Grupa IV 5-latki), Przedszkole Miejskie nr 3 (Wiewiórki), Przedszkole Miejskie nr 17 (Muchomorki) oraz Niepubliczne Przedszkole z Oddziałem Integracyjnym „Chatka Małolatka” (Mali Odkrywcy) przygotowały piękne prace, które odzwierciedlają, jak oczami dziecka wygląda Uczelnia. Konkurs wygrało Gminne Przedszkole im. Misia Uszatka w Krzeszycach, których opiekunem jest Pani Barbara Filipowicz.

Dzieci korzystać mogły z wielu atrakcji przygotowanych przez Dział Promocji i Informacji AJP pod kierownictwem mgr Arlety Cyran we współpracy z Zakładem Wychowania Fizycznego, którym kieruje dr Joanna Kuriańska-Wołoszyn. Zaangażowali się również studenci II roku pedagogiki, nad którymi czuwała mgr Marta Wawrzyniak. Były między innymi puszczanie baniek mydlanych, zaplatanie warkoczy czy malowanie twarzy wspólnie z Paniami z Gminnego Ośrodka Kultury w Santoku. Przygotowany był także kącik plastyczny, w którym dzieci malowały prace. Dzieci miały możliwość wykazania swojej wiedzy podczas quizów, zagadek i kalambur, a także zobaczenia, jak działa stworzony przez studentów „Pociąg elektromagnetyczny”. Dzieci bawiły się podczas konkurencji ruchowych: konkurencji z woreczkami i „dżdżownicy”. Przedszkolakom czas umilił występ wychowanków grupy tanecznej Art Dance Baby, które prowadzą Pani Nela Mitukiewicz oraz Pan Darian Wiesner. Ponadto wygrana grupa została zaproszona do Rektoratu, gdzie Prorektor ds. Studenckich dr Przemysław Słowiński pokazał dzieciom insygnia rektorskie, przybliżył na czym polega kierowanie uczelnią wyższą. Przygotowana była również dla nich pracownia techniczna, w której Pan mgr Rafał Samulski pokazał zasadę funkcjonowania drukarki 3D, a Pani dr Joanna Kostrzewa zademonstrowała sposoby wytwarzania przez człowieka prądu. Każdy z uczestników otrzymał od Uczelni upominki.

 

Ewelina Wikońska

 

Fotorelacja : 

 

 

Back to top