|   EN

Kwotę osiem tysięcy dwieście złotych udało się zebrać podczas V Noworocznego Koncertu Charytatywnego w Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim. Pieniądze trafią do Stowarzyszenia na rzecz Osób z Autyzmem, działającego w naszym mieście. Gwiazdą wieczoru była Capella Zamku Rydzyńskiego.

 

Koncert Noworoczny tradycyjnie rozpoczął się od aukcji. Wśród licytowanych przedmiotów znalazła się ikonografia podarowana przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę, zestaw kolekcjonerskich monet ofiarowany przez Premiera Mateusza Morawieckiego oraz obraz przekazany przez Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbietę Rafalską. Zestawy podarunków ofiarowały również władze miasta i starostwa. Nie zabrakło fantów dla miłośników sportu: licytowano m. in. koszulkę i książkę z autografami Lecha Piaseckiego i Czesława Langa, koszulkę z podpisem dwukrotnego mistrza olimpijskiego Tomasza Kucharskiego oraz trykot zapaśniczy brązowej medalistki z Rio de Janeiro Moniki Michalik, oczywiście również z autografem. Dużym zainteresowaniem cieszyły się dzieła sztuki, a najwyższą kwotę udało się wylicytować za obraz „Zima w Kłodawie” autorstwa nestora gorzowskich plastyków Augustyna Jagiełły.

Gwiazdą wieczoru była Capella Zamku Rydzyńskiego pod batutą Mieczysława Leśniczaka. Jest to kwintet instrumentów dętych  blaszanych założony w październiku 1985 roku przy rezydencji króla Stanisława Leszczyńskiego w Zamku w Rydzynie. Zespół tworzą absolwenci Akademii Muzycznej  w Poznaniu, na co dzień pracujący w orkiestrach symfonicznych Poznania: Filharmonii Poznańskiej, Teatru Wielkiego oraz Teatru Muzycznego.

Podczas koncertu Capella zabrała publiczność w muzyczną podróż po świecie. Publiczność wysłuchała nie tylko popularnych utworów muzyki operetkowej, ale również popularno-rozrywkowej i musicalowej. Na koniec koncertu zlicytowano solową płytę założyciela zespołu, trębacza Mieczysława Leśniczaka.

V Charytatywny Koncert Noworoczny zakończył się tradycyjnym słodkim poczęstunkiem. Ciasta upiekli rodzice dzieci, nad którymi opiekę sprawuje Stowarzyszenie na rzecz Osób z Autyzmem oraz pracownicy naszej uczelni. Koncert sponsorowała kostrzyńska firma ICT Poland oraz Nadleśnictwo Kłodawa.

Barbara Kuska

 

Fotorelacja : Monika Stefanek

Back to top